Galego | Castellano | English

CGAC
Horario: aberto de 11 a 20 h
Entrada gratuíta
Luns pechado
Síguenos en:
Facebook Twitter Youtube rss
CINEUROPA 2015

6-20 novembro 2015

CINEUROPA 2015

Entre o 6 e o 29 novembro volve o festival Cineuropa, este ano na súa 29.ª edición. Como vén sendo habitual o CGAC converterase nunha das súas sedes e acollerá parte da súa programación fílmica.

A entrada será libre e de balde até completar as localidades.

Programa


Venres, 6 novembro
17 h       Paris vu par (Claude Chabrol, Jean Douchet, Jean-Luc Godard, Jean-Daniel Pollet, Éric Rohmer, Jean Rouch, 1965)
18.45 h  Nowhere To Go But Up (Happy End) (Kollek, 2003)
21 h       Dreams to remember, The legacy of Otis Redding (David Peck & Phillip Galloway, 2007)
22.30 h  James Brown, Soul Survivor (Jeremy Marre, 2003)

Sábado, 7 novembro
16 h        Confessions of a Nazi Spy (Anatole Litvak, 1939)
17.45 h   La imagen Reb/Velada (Andrea Vázquez, 2015) Coa presenza da directora
19.15 h   Close my eyes (Stephen Poliakoff, 1991)
21.15 h   Yes, we fuck! (Antonio Centeno, Raúl de la Morena, 2015)
22:15 h    Fast Food, Fast Women (Amos Kollek, 2000)

Domingo, 8 novembro
17.30 h    Io la conoscevo bene (Antonio Pietrangeli, 1965)
19.15 h    Fiona (Amos Kollek, 1998)
20.45 h    Muscle Schoals (Gregg 'Freddy' Camalier, 2013)

Luns, 9 novembro
17.15 h   A King in New York (Charles Chaplin, 1957)
19.15 h   Cradle Will Rock (Tim Robbins, 1999)
21.30 h   The Woman on Pier 13 (Robert Stevenson, 1949)

Martes, 10 novembro
16.30 h   Walk a Crooked Mile (Gordon Douglas, 1948)
18.15 h   Shadows of Forgotten Ancestors (Serguei Paradianov, 1965)
20 h        The Sniper (Edward Dmytryk, 1952)
21.30 h   Bridget (Amos Kollek, 2002)

Xoves, 12 de novembro
16.30 h   Respect Yourself, the Stax Records Story (Robert Gordon y Morgan Neville, 2007)
18.30 h   The Whip Hand (William Cameron Menzies, 1951)
20 h        The Thief (Russell Rouse, 1952)
21.30 h   Forever Lulu (Amos Kollek, 1987)
23 h        Ray Charles, The Genius of Soul (Yvonne Smith, 1991)

Venres, 13 novembro

16 h        Idiotas (Fran Estévez, 2013) coa presenza do director
16.45 h   Split Second (Dick Powell, 1953)
18.15 h   Never let me go (Delmer Daves, 1953)
20 h        De man die zijn haar kort liet knippen (André Delvaux, 1965)
21.45 h   Heitai Yakuza (Yasuzo Masumura, 1965)

Sábado, 14 novembro
17 h        Contrafaces (Alfonso Vázquez, 2015)
19.30 h   Hitlerjunge Salomon (Agnieszka Holland, 1990)
21.30 h   Whore 2 (Amos Kollek, 1994)

Domingo, 15 novembro

17.15 h    Diario de un corto (Flavia de la Fuente, 2015), Gran Hotel (Xurxo Chirro, 2015)
18.15 h    Hanussen (István szabó, 1988)
20.30 h    Restless (Amos Kollek, 2008)
22.15 h    The North Star (Lewis Milestone, 1943)

Luns, 16 novembro

16.30 h    O espantallo amigo (Carlos Seijo, 2015)
17.30 h    Invasion of the Body Snatchers (Don Siegel, 1956)
19 h         Pickup on South Street (Samuel Fuller, 1953)
20.30 h    King and Country (Joseph Losey, 1964)
22 h         M (Joseph Losey, 1951)

Martes, 17 novembro

16 h         Sam Cooke, Legend (Mary Wharton, 2003)
17.15 h    Work in progress: Una roca sube una montaña (Manuel Fernández-Valdés, 2016)
19.15 h    Der 20 juli (Falk Harnack, 1955)
21 h         Rekopis znaleziony w Saragossie (Wojciech Has, 1965)

Xoves, 19 novembro

17 h        Morituri (Eugen York, 1948)
18.45 h   Himmel oder Hölle (Wolfgand Murnberger, 1990)
20 h        Johnny O’Clock (Robert Rossen, 1947)
21.45 h   From this Day Forward (John Berry, 1946)

Venres, 20 novembro
16.30 h    The way we were (Sydney Pollack, 1973)
18.45 h    In face of the crime (episodio 1) (Dominik Graf, 2010), In face of the crime (episodio 2) )(Dominik Graf, 2010)
20.30 h    Fíos fóra (Sabela Iglesias Reviejo, Adriana Pérez Villanueva, 2015)
22.30 h    Ray Charles, the Genius of Soul (Yvonne Smith, 1991)

Sábado, 21 novembro
16.15 h    Eine Liebe in Deutschland (Andrzej Wajda, 1983)
18.30 h    La passante du sans-souci (Jacques Rouffio, 1982)
20.30 h    In Face of the Crime (episodio 3) (Dominik Graf, 2010), In Face of the Crime (episodio 4) (Dominik Graf, 2010)
22.15 h    Movin' on up, the music and message of Curtis Mayfield and The Impressions (David Peck, Phillip Galloway, Tom Gulotta, 2008)

Domingo, 22 novembro
16.30 h     Assignment: Paris (Robert Parrish, 1952)
18 h        Work in progress: O tempo futuro (Xoán Escudero, 2016), Work in progress: Traballos e días de Francisco Leiro (Sísifo confuso) (Aser Alvarez, 2015)
19.30 h      In Face of the Crime (episodio 5) (Dominik Graf, 2010), In Face of the Crime (episodio 6) (Dominik Graf, 2010)
21.45 h      Between Midnight and Dawn (Gordon Douglas, 1950)

Luns, 23 novembro
16 h        Arredor de Nimbos I: Clase de pintura (Pablo Maraví, 2015), Dena ez Dabil Ondo (Ander Parody, 2015), Gaua Beharrezkoa da (Pablo Maraví, 2015), Inausketa (Ander Parody, 2015), Panta Rhei (Ander Parody, 2015). Arredor de Nimbos 2: A cerna (Carlos Rivero, 2015), Coma brasas (Jorge S-Q E, 2015), Esmeralda (Guillermo Cerrato, 2015), La inmensa nieve (Carlos Rivero, 2015), Noite do mundo (Pablo Tejón, 2015). Arredor de Nimbos 3: Nimbos (Jaione Camborda, 2015), Proba de axilidade (Jaione Camborda, 2015), Work in progress: Rapa das bestas (Jaione Camborda, 2016). Coa presenza dos autores.
19 h          In Face of the Crime (episodio 8) (Dominik Graf, 2010)
20.45 h     Day of the Outlaw (André de Toth, 1959)
22.30 h    Tell Them Willie Boy is Here (Abraham Polonsky, 1969)

Xoves, 26 novembro
16h          The Iron Curtain (William A. Wellman, 1948)
17.30 h    The Fearmakers (Jacques Tourneur, 1958)
19 h         In face of the crime (episodio 9) (Dominik Graf, 2010), In Face of the Crime (episodio 10) (Dominik Graf, 2010)
20.45 h    The House on 92nd Street (Henry Hathaway, 1945)
22.15h    Wattstax (Mel Stuart, 1973)

Domingo, 29 novembro
16 h          Angels in America (Mike Nichols, 2003)
22.30 h     España otra vez (Jaime Camino, 1969)
Rúa Valle Inclán, 2
15703 Santiago de Compostela
España
Tel.: (+34) 981 546 619
Fax: (+34) 981 546 625
cgac.xunta.gal